Tak modne i całkiem skuteczne strony jak precle przydają się każdemu kto pozycjonuje strony, w końcu nie ma nic przydatniejszego w pozycjonowaniu niż własne zaplecze. Nawet na darmowym preclu można zarobić, a jeśli nie zarobić to osiągnąć taki przychód który pokryje koszty utrzymania precla. W tej części omówię czym się kierować wybierając domenę, hosting oraz skrypt dla naszego precla. Cały cykl artykułów będzie tworzony na podstawie tworzonego przeze mnie nowego precla. Dlatego w każdej chwili można sprawdzić postępy danej strony i dodać do precla własny artykuł.

Tak więc zaczynamy tworzyć precla, na początku musimy ustalić jaki on będzie. Mój precel będzie związany z finansami, ubezpieczeniami, pożyczkami i wszystkim bardziej bądź mniej związanym z tym. Dodatkowo ja mam już wybrany wygląd strony, jednak nie jest to koniecznością na tym etapie. Ważnym jest za to poziom samej strony ponieważ jeśli tworzymy precel z tylko wysokiej jakości artykułami zaczynamy od wyboru dobrej domeny.

 

Wybór domeny dla precla

Domena, adres naszego precla jest bardzo ważna ponieważ jeśli zależy nam na wysokiej jakości to adres powinien być łatwy do zapamiętania aby ludzi zaglądali i czytali nowe artykuły. Ja do swojego przykładowego precla wykorzystam sub domenę strony której jestem właścicielem i jest to również strona o tematyce finansowej o dość krótkim adresie na123.pl. Docelowo blog będzie znajdował się pod adresem blog.na123.pl i stawiam na dość wysoką jakość. Do rejestracji domeny mogę polecić Ci Home.pl gdyż można skorzystać z promocji i mieć domenę za darmo a odnowienie jest w przystępnej cenie. Alternatywa to domena kupiona razem z hostingiem który zaproponuje. Ostatnia opcja jaką proponuję to firma OVH.pl która ma jedne z najtańszych domen i odnowień. Stanowczo odradzam darmowe sub domeny i np. darmową domenę .tk są to strony co do których Google podchodzi z dystansem.

 

Hosting pod precla

Nie można mieć strony nie mając hostingu, ponownie tutaj odradzam korzystanie z darmowego hostingu jakim jest np. hostinger. Polecam za to tanią firmę hostingową Hekko o której więcej przeczytasz na moim blogu w artykule pod tytułem Czy tani hosting = dobry hosting? Na przykładzie Hekko.pl – moja opinia. Na tym hostingu też będę pokazywał wszystko jak wykonać. Można oczywiście skorzystać z dowolnej innej firmy droższej bądź też tańszej wszystko zależy od kwoty inwestycji jaką chcemy przeznaczyć na ten cel.

 

Na jakim skrypcie postawić precla?

Jako że skrypt na precla może być dowolny i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie żeby postawić precla nawet na autorskim rozwiązaniu, to jednak polecam skorzystać z popularnych CMS unikniemy w ten sposób wielu problemów takich jak chociażby wstępna selekcja botów dodających treści od użytkowników, jest to ważne ponieważ jeśli nie zadbamy o selekcję na wstępie może się okazać że dziennie na naszym blogu będzie kilkadziesiąt lub więcej artykułów lub raczej zlepków słów i co gorsza nie koniecznie w języku polskim. Do postawienia precla użyję WordPressa i pokażę jakie wtyczki można stosować i jak je skonfigurować.

 

Tak więc zachęcam do śledzenia tego cyklu i tworzenia precla wraz ze mną. W dalszej części przeczytasz o instalacji, konfiguracji a co ciekawe i uważam że dość ważne będzie też informacja w jaki sposób można zarobić na takim preclu :). Wszystko będzie w dalszej części. Serdecznie polecam i zapraszam.

Podziel się artkułem!