To pytanie do łatwych nie należy, przede wszystkim dlatego że firm zajmujących się hostingiem jest bardzo. Niestety jak w każdej branży tak i w tej są firmy działające legalnie, zgodnie z prawem na których możemy polegać oraz takie które są miłe i pomocne do póki nie skorzystamy z ich oferty. Są jednak kryteria które pozwalają określi na ile możemy zaufać danej firmie. Tym razem pominę skupianie się na ogólnikach, wszystkich cechach dobrego hostingu, a napisze swoją opinię na temat Hekko.pl. Czy warto korzystać z Hekko? Czy to naprawdę tani hosting?

Sama firma HEKKONET istnieje na rynku już od 2007r. czyli 7 rok. Czy to dużo? Mało nie jest zważywszy na to w jakim tempie pojawiają i znikają strony internetowe i firmy. Po wejściu na całkiem ładną stronę rzucają nam się w oczy dane kontaktowe do firmy, wraz z NIPem i REGONem, czego próżno szukać na stronach wielu firmy, chociażby na stronie opisywanego niedawno przeze mnie Hostingera. Opis firmy jest całkiem zwięzły, strona przejrzysta.

 

Ceny w Hekko

Przechodząc do oferty hostingu stron WWW okazuje się że najtańszy hosting możemy mieć już za 44zł za pierwszy rok. To co wyróżnia firmę to dawanie corocznej zniżki i tak cena spadnie do 30,80 zł. Konta hostingowe typu Reseller są już od 140zł rocznie, jednak większość firm ma niewiele niższą stawkę miesięczną. Serwery VPS od 30zł miesięcznie lub 300zł rocznie, a dedykowane od 492zł miesięcznie. Więc ceny jakie firma nam proponuje są naprawdę niskie i w porównaniu z innymi firmami dostajemy jasno określony transfer, pojemność, limit CPU itd. Które oczywiście możemy dowolnie zwiększać w skali miesiąca bądź roku. Oczywiście płatności roczne powodują że korzystamy z promocji 12 w cenie 10.

 

Jakość

Po raz pierwszy z Hekko spotkałem się w 2012r. gdzie administrowałem stronę która znajdowała się na Hekko.pl już wtedy moja opinia była bardzo dobra. Nie było problemów z dostępnością strony, serwer działał doskonale. Obecnie mam wykupiony pakiet Reseller i muszę przyznać że jestem zachwycony działaniem, strony są cały czas dostępne, chodzą płynnie mimo dużego obciążenia. Co ciekawe od niedawna Hekko.pl oferuje certyfikat SSL w cenie hostingu jednak w droższym pakiecie. Jeśli zależy nam na dobrym Hostingu + domenie + SSL to wystarczy że wykupimy pakiet EasyPack+ za 70zł przy płatności z góry za cały rok i otrzymamy domenę .pl, Certyfikat SSL Comodo Positive SSL i oczywiście Hosting.

 

Biorąc pod uwagę że Hostingiem nie ma problemów, jest tani na tle innych i daje dużo bonusów mogę Ci z czystym sumieniem polecić firmę hekko.

 

 

Podziel się artkułem!