Chce Wam przedstawić firmę Hostinger Internaltional Inc. zarejestrowaną na Cyprze, w Polsce znaną jako Hostinger.pl, świadczącą usługi hostingu. Z firmą spotkałem się po raz pierwszy w 2012r w listopadzie, wtedy założyłem konto i wszystko działało nadzwyczaj dobrze i szybko, jakościowo nie można było mieć zastrzeżeń. Jedyny minus to brak subdomen .pl. Od pierwszych dni firma oferowała program partnerski, gdzie już za 3 aktywne osoby mogliśmy otrzymać konto premium. Po znacznie dłuższym czasie pojawiły się konta płatne które oficjalnie sponsorują konta darmowe, do najtańszych nie należą. Za 8,99zł miesięcznie czyli 107,88zł rocznie dostajemy nieograniczone zasoby, chociażby pojemność czy transfer, jak wiadomo nie ma czegoś takiego jak brak limitu, wszystko ma pewną ilość zasobów, więc jest to ciekawy chwyt. Po za tym w tym planie mamy kopie bezpieczeństwa raz na tydzień co jest bardzo rzadko, zwłaszcza dla stron często aktualizowanych. Hostinger ma też wyższy plan od 19,99zł miesięcznie czyli 239,88zł rocznie dostajemy jeszcze więcej brak limitu i codzienne kopie. Jest to bardzo podejrzane, gdzie firma chociażby Hekko.pl  na której jest ten blog nie ma czegoś takiego jak brak limitu transferu czy dysku, dzięki czemu nie skończy nam się coś nie limitowanego jak to ma miejsce na Hostingerze. Kiedy poznawałem Hostingera był to czas gdzie serwery znajdowały się w Wielkiej Brytanii, niestety teraz okazuje się że są w USA. Od pierwszych dni, na forum działała Pani Sandra, która udzielała odpowiedzi w dosłownie kilka minut. Sam byłem osobą która polecała tą firmę, niestety z czasem okazało się że czas odpowiedzi na forum zaczął się wydłużać, zgłoszenia do Supportu coraz dłużej czekały na odpowiedź.

Dzisiaj Hostinger w mojej prywatnej ocenie, jest firmą której już z czystym sumieniem polecać nie mogę. Na forum są wypowiedzi osób które mają zarówno płatne jak i darmowe plany i wszyscy zgodnie narzekają na bardzo długi czas odpowiedzi supportu, zdarza się że po kilka dni. A przecież hosting, zwłaszcza płatny musi działać, nie rzadko utrzymuje się przecież strony firmowe, sklepy internetowe itp. nie ma mowy o kilku godzinnych przerwach, niestety na hostingerze pojawiają się kilkudniowe. Limity CPU są tak małe że ciężko sobie wyobrazić jak można tam postawić inną stronę niż w HTMLu. Szkoda że najgorszą rzecz na forum odkryłem dopiero nie dawno. Nie zaglądałem na forum zbyt systematycznie, jednak ostatnio trochę wolnego czasu więc postanowiłem zobaczyć cóż na forum ciekawego, znalazłem dwa tematy założone przez jednego z nowych klientów, dotyczyły problemów z hostingiem, kilka razy się wypowiedziałem w jednym z nich.
Temat dotyczył wyczyszczenia przez Hostingera bazy danych przy przejściu na plan płatny i zachowaniu wszystkich plików. Jakież było moje zaskoczenia jak temat w nie wyjaśnionych okolicznościach zniknął. Na forum napisałem oficjalne pytanie co się stało z tematem, poniżej przedstawiam printscreen.

Znikające tematy z hostingera

 

Jednak jak się okazało ten temat był równie niewygodny dla kogoś ponieważ zniknął w nie wyjaśnionych okolicznościach. Tym razem temat rozpoczął shem_pl, ja tylko dopisałem to co zniknęło z forum oraz dodałem printscreen. Niestety również i ten temat zniknął w bliżej nie wyjaśnionych okolicznościach.

2

To wszystko spowodowało że przestałem ufać Hostinger.pl. Tak jak wspominałem na wstępie Hostinger swego czasu był naprawdę dobrym hostingiem i go polecałem. Z poleceń miałem pewną ilość osób, wymieniłem część poleconych na konto premium. Widząc co się dzieję, postanowiłem napisać ten artykuł oraz swoich poleconych wymienić na gotówkę. Kliknąłem zapytaj o prezent trzy razy ponieważ liczba moich aktywnych poleconych była wystarczająca do wypłacenia 3x15zł.

3

Aktualnie liczba aktywnych poleconych zmalała do 16, na wypłatę z programu partnerskiego Hostingera czekam już od 17.04.2014 r. a w opisie jest że zajmuje to ok 2dni. Postanowiłem dłużej nie zwlekać z publikacją tego artykułu i napisać drugi lub zaktualizować ten w chwili gdy dostanę odpowiedź co do wypłaty.

Opinia zawarta w tym artykule jest moim prywatnym zdaniem i ocena firmy należy do czytelnika.

 

Podziel się artkułem!