Pozycjonowanie stron to tema rzeka, są nawet tacy którzy twierdzą że wyszukiwarki mogą działać trochę inaczej w Polsce a inaczej np. w USA. Na temat SEO można pisać książki, każdy ma trochę inną technikę, ja natomiast chcę przedstawić Wam wyniki mojego testu pozycjonowania z SeoPilot. W dalszej części przeczytasz o moich założeniach, planach i co najważniejsze poznasz rezultaty pozycjonowania z SeoPilot po około 30dniach.

Jakiś czas temu, pisałem na temat możliwości zarabiania z SeoPilot, dzisiaj przedstawię możliwości pozycjonowania. Dokładniej będzie to tylko próba możliwości, musisz pamiętać że pozycjonowanie to dość długi i skomplikowany proces, czasami znacznie dłuższy niż miesiąc. Ponieważ wpis jest pisany od 13.05.2016 r. kiedy to rozpocząłem testowanie systemu, nie wiem jaki będzie rezultat. A więc poznajmy wyniki.

Wstęp do pozycjonowania z SeoPilot

Na samym początku pozycjonowania z wykorzystaniem SeoPilot musisz wiedzieć, że sposób jaki oferuje SeoPilot czyli sprzedaż linków nie jest przyjaźnie przyjmowany przez Google, jednak do dnia testu Google nie wykrywa/akceptuje działanie SeoPilot. Tak że spokojnie można korzystać na dzień dzisiejszy z tej techniki pozycjonowania stron. Jednakże nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody. Póki co działa to w taki sposób jak poniżej.

System SeoPilot umożliwia pozycjonowanie w następujących trybach:

 • Automatyczny
  Najprostszy tryb do zdobycia TOP10, ponieważ określamy tylko słowo kluczowe i płacimy 14zł, 24zł lub 36zł w zależności od konkurencyjności naszej frazy, jest to opłata za pierwszy miesiąc pozycjonowania, następnie jeśli system nie zdoła wypozycjonować naszej strony do top10, to w następnym miesiącu koszty wyniosą odpowiednio 42zł, 54zł lub 66zł. Po uzyskaniu celu, czyli TOP10, system będzie pobierał stałą opłatę za pozycjonowanie wynoszącą 99zł, 120zł lub 144zł miesięcznie.
 • Długi ogon (Long tail)
  Jest to ciekawy sposób pozycjonowania, polegający na pozycjonowaniu bardziej doprecyzowanych fraz, czyli zamiast pozycjonowanie z SeoPilot, możemy pozycjonować np. „pozycjonowanie z SeoPilot opinie„, „skuteczność seopilot„, „pozycjonowanie z SeoPilot czy warto?„, itp. Te frazy są mniej popularne, dzięki czemu pozycjonowanie takiej frazy bywa znacznie tańsze bo kosztuje maksymalnie 6zł na miesiąc za jedną frazę, oraz mamy pewność że trafimy do osób naprawdę zainteresowanych daną frazą, które będą np. szukać opinii o pozycjonowaniu, a nie tylko informacji na temat pozycjonowania z SeoPilot.
 • Półautomatyczny
  Tryb będący połączenie trybu automatycznego oraz ręcznego, cechuje go możliwość określania filtrów według których system będzie skupował linki dla naszej strony. Według mnie bardzo ciekawy tryb, dający duże możliwości.
 • Ręczny
  Jak sama nazwa wskazuje tryb ręczny służy do samodzielnego zakupi linków, daje nam dzięki temu największe możliwości kontroli, wymagając zarazem największej uwagi i zaangażowania.
 • Twój budżet
  Tryb dla ludzi którzy lubią znać cenę. Najbardziej charakterystyczną cechą trybu jest z góry określony przez nasz budżet. Minimalna kwota to 10zł. Dzięki temu zawsze wiemy ile zapłacimy za pozycjonowanie z drugiej strony nie mamy pewności co do efektów.

W naszym teście pozycjonowania wydamy kilkadziesiąt złotych w ciągu ok. 60dni.

 

Dodawanie projektu do SeoPliot

Jeśli nie masz jeszcze konta możesz je założyć klikając w ten link. Następnie przechodzimy do części „Dla pozycjonera„, wybieramy „Dodaj projekt„. Wypełniamy formularz podobny do tego poniżej.

1-dodawanie-projektu-seopilot

 

Kolejno wypełniamy wszystkie pola, skupiając się zwłaszcza na tematyce. Będzie to miało wpływ na dobór stron na których będą linki do naszej strony. Po wypełnieniu wybieramy opcję „Zapisz zmiany” i przechodzimy do kluczowego etapu dodawania naszej strony do pozycjonowania a dokładnie wyboru słów kluczowych (system SeoPilot nam to ułatwia), oraz sposobu pozycjonowania. Podczas określania słów kluczowych widzimy też ich konkurencyjność, im niższa tym łatwiej będzie nam osiągnąć TOP10, ponadto widzimy liczbę wyszukań danej frazy.

 

2-slowa-kluczowe

Czynność powtarzamy aż dodamy odpowiednią ilość projektów oraz słów kluczowych. W kolejnym kroku (screen poniżej) modyfikujemy tekst okołolinkowy. Najprościej mówiąc jest to tekst który będzie się wyświetlał przy linku, na stronach na których SeoPilot umieści linki.

5-twoj-budzet

Sprawdzamy wszystko dwa razy, dla pewności, nanosimy poprawki jeśli zajdzie taka potrzeba i wybieramy opcję uruchom, tak jak poniżej.

4-uruchom

W każdej chwili mamy możliwość zmodyfikowania każdej opcji.

 

Wyniki

Wreszcie pora na część która zapewne interesuje Cię najbardziej czyli wyniki. W chwili kiedy publikuję ten tekst seopilot.pl dodał monitorowanie pozycji w Google dla urządzeń mobilnych, uważam to za wielki plus, dzięki niemu mamy możliwość zobaczyć jak nasza strona się pozycjonuje dla mobilnych. A takich osób jest coraz więcej. Poniżej prezentuję wyniki :).

Tryb: automatyczny
Domena: www.kupujemywchinach.pl
słowa kluczowe: chińskie allegro
Start: 9 pozycja
Stop: 4 pozycja

chinskieallegro-kupujemywchinach

Tryb: Twój Budżet
Domena: podstrony blog.weclewski.eu
słowa kluczowe: biznes-host, tani vps, seopilot
Start (biznes-host): 17
Stop
(biznes-host): 7

biznes-host-blog_weclewski
Start (tani vps): >50
Stop
(tani vps): 9

tani-vps_blog_weclewski
Start (seopilot): 5
Stop
(seopilot): 5

seopilot_blog_weclewski

Podsumowanie

Podchodziłem do tego testu z dużym zainteresowaniem, nie wiedziałem czego mogę się spodziewać. Tak jak na początku wspominałem sposób pozycjonowania nie jest w 100% idealny. Jednak z perspektywy czasu widzę że przygoda z SeoPilot pokazała jedną bardzo ciekawą rzecz, mianowicie że jest sposób pozycjonowania o który wyręczy nas w blisko 100%. Z moich obserwacji wynika że 30dni nie jest w żaden sposób miarodajne. Choć test nie był zbyt rozległy, to pokazał że SeoPilot jest skuteczny w pozycjonowaniu i warto rozważyć go przynajmniej jako jeden z elementów pozycjonowania, uważam że jest to jedno z najlepszych narzędzi do pozycjonowania pod względem ceny/jakości/czasu jaki wymaga.

Warto?

Jak już się zapewne domyślasz, według mnie warto! Jednak to że skorzystamy z SeoPilot to nie oznacza że możemy w 100% zrezygnować z innych form pozycjonowania. W mojej ocenie SeoPilot może przejąć od 50% do 75% pracy związanej z pozycjonowaniem. Nie możemy zapominać, że wpisy na preclach, katalogi, social media, itp. są równie ważne w pozycjonowaniu. Podobnie musimy pamiętać o tym by nasza strona była responsywna.
Dwa tryby które testowałem są niezwykle ciekawe, tryb automatyczny może nas kosztować drożej od twój budżet, jednak wymaga najmniej pracy, z tego względu na to polecił bym go osobą które dopiero zaczynają przygodę z pozycjonowaniem. Natomiast twój budżet może być szczególnie korzystny dla osób które chcą się wspomóc w pozycjonowaniu jakimś systemem i z góry wiedzą jaką kwotę maksymalną chcą przeznaczyć na dodatkowy system do pozycjonowania.

 

 

 

Podziel się artkułem!