Jako twórcy strony, bloga czy też nie wielkiego portalu internetowego chcielibyśmy móc na nim zarobić a przynajmniej żeby zwróciły się nam koszty dobrego hostingu i utrzymania domeny. Oczywiście możemy sami oferować sprzedaż reklam jednak przy nie wielkiej ilości wyświetleń możemy długo czekać na kogoś kto będzie zainteresowany reklamą. Każda osoba prowadząca działalność chce mieć fakturę na usługę a przynajmniej rachunek, więc jeśli prowadzimy stronę i ktoś zainteresuje się reklamą może chcieć żebyśmy wystawili fakturę, nie możemy tego zrobić jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej. Co prawda można zaoferować umowę jednak nie każdy będzie chciał się w to bawić. Dlatego prostszym rozwiązaniem będzie wstawić reklamy, możemy co prawda wstawić AdSense od Google, nie wymagają one od nas dużo pracy, ani czasu, jednak zysk jest nie wielki, wręcz mizerny. Jest jednak sposób na sprzedaż całej powierzchni reklamowej i zarobienie naprawdę dużo pieniędzy.

AdSense

Reklamy których nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Google daje nam możliwość wstawiania reklam na różnego rodzaju stron, nie zgadzają się tylko na strony niezgodne z prawem i o treści erotycznej. Można jakieś pieniądze na tym zarobić, jednak zysk naprawdę jest mały, chyba że nas portal jest duży jednak wpis jest dedykowany nie wielkim stroną. Procent kliknięć w reklamy od Google jest 0,5%-1% czasami większy jednak bardzo rzadko. Więc na 1000wyświetleń naszej strony klinie 5-10osób. Zysk z jedno kliknięcia to od kilu groszy do kilkudziesięciu, jednak z tego co obserwowałem to średnia ok 15gr. Więc na 1tyś. wyświetleń zarobimy 0,75zł – 1,5zł. Teraz wystarczy policzyć ile możemy zarobić na naszej stronie. Dodatkowo wypłaty są przy kwocie 300zł jak pamięć mnie nie myli.

 

SeoPilot.pl

SeoPilot.pl to portal dla osób które chcą zarobić i które chcą pozycjonować swoje stromy. Tym razem zajmę się tylko kwestią zarabiania, osoby które są zainteresowane pozycjonowaniem z seopilot.pl odsyłam na stronę www.seopilot.pl po więcej informacji. Firma oferuje dwa modele płacenia za reklamy na naszej stronie. Pierwszy to sprzedaż powierzchni reklamowej na naszej stronie i cena jaką sugerują to 3,2zł za jedno miejsce na stronie głównej i 0,22zł na podstronie dla PR 0. Jest to sugerowana stawka którą możemy zwiększać i zmniejszać. Na jednej stronie mogą znaleźć się maksymalnie 3 reklamy, więc zakładając że sprzedamy jedno miejsce na stronie głównej za 3,2zł w skali miesiąca oczywiście zarobimy więcej niż jeśli by naszą stronę odwiedziło 1000osób i mieli byśmy AdSense.

Jeśli nasza strona ma PR 1 to sugerowana stawka za stronę główna wynosi 4,15zł, podstrona 0,83zł. Przy PR2 6,90zł główna i 3,95zł podstrona. Później stawki bardzo szybko rosną i wynoszą nawet po kilkadziesiąt złotych za jedno miejsce na podstronie. Mimo że więcej zarobimy to nie mamy pewności że ktoś wykupi wszystkie miejsca na naszej stronie, dla pewnego zysku proponuję sprzedać całą powierzchnię reklamową więc po 3reklamy na stronie. Prowadzę małego bloga typu precel na którym mam mało artykułów jednak dość dobrej jakości i ruch ok 500-700osób dziennie. Page Rang strony wynosi 0, SeoPilot.pl zaproponował mi dla mojego precla stawkę 30zł miesięcznie, czyli 1zł dziennie. Czy to dużo czy to mało oceńcie wchodząc na tego precla pod adresem www.dobre-artykuły.pl. Według mnie zważywszy na specyfikę strony i jej nie wielki rozgłos jest to bardzo dobra stawka a co najważniejsze pokrywa koszty hostingu i domeny i całkiem sporo jeszcze zostanie. Dodatkowo z SeoPilot mogą korzystać osoby nie prowadzące działalności stosowana jest wtedy umowa jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą wtedy rozliczenia następują na podstawie Faktur VATowskich. Minimalna kwota do wypłaty to 50zł :).

 

Jak sami widzicie SeoPilot.pl to świetny sposób na zarobienie na blogu, nie ma się co oszukiwać że na stronie która jest mało popularna zarobimy tysiące czy chociażby setki złotych. Jeśli masz inne zdanie i masz lepsze sposoby żeby zarobić na stronie większą kasę to się nimi podziel w komentarzach. Mowa oczywiście o w miarę stałym dochodzie.

Podziel się artkułem!