Przeglądając jedno z for trafiłem na informację o darmowym hostingu jakim jest CT8.pl, postanowiłem założyć konto i przetestować to cudo. Po wejściu na stronę, niestety nie przyciąga jakoś szczególnie, jednak ma być za darmo więc wygląd się nie liczy. Jest zakładka kontakt, spodziewałem się znaleźć co najwyżej formularz kontaktowy, a okazało się że znalazłem dane firmy 🙂 miła odmiana. Na dodatek firma jest polska, wielki plus. Dobrze, ale pora na założenie konta i opinię o ct8.pl.

Samo założenie konta to podanie naszego imienia i nazwiska, maila, oraz loginu i przepisanie kodu. Później oczywiście otrzymujemy maila z danym wszystko ładnie opisane, jakie jasło, jak się logować, naprawdę sporo wartościowych informacji. I jak się okazuje warto zwrócić uwagę na nasz login podany przy rejestracji żeby się nie zdziwić że zostanie automatycznie utworzona strona o adresie naszlogin.ct8.pl, nie jest to złe jednak warto zwrócić na to uwagę. Ponieważ na hostingu chcę postawić stronę odpowiednik precla z tym że samo aktualizującego się opisze to kiedyś.

Zalogowałem się do panelu skorzystałem z menadżera plików i wrzuciłem WordPressa, następnie chciałem utworzyć bazę danych, pomimo ż jest godzina 23:20 wystąpił błąd „504 Gateway Time-out”. Jednak nie będę się zrażał tak szybko, po odświerzeniu strony zacząłem dodawać nową bezę danych. Samo tworzenie bazy danych jest intuicyjne i nie powinno nikomu przysporzyć najmniejszych problemów. Po utworzeniu bazy danych przyszła kolej na instalację WordPressa która co bardzo miłe przebiegła nadzwyczaj szybko i bezproblemowo.

Po kilku dniach strona nadal działa, mały ruch, brak crona. Jednak jak na darmowych Hosting na początek wygląda OK. Nie wiem jak będzie po jakimś czasie, na początku nawet Hostinger działał dobrze. Na tę chwilę ct8.pl obecną oceniam dobrze :).

Podziel się artkułem!