Co chwilę słyszymy o premierze nowego modelu telefonu od znanej marki, mimo to jego cena jest zawrotna. Tanie smartfony wyglądają tandetnie, sprawiają wrażenie że producent zapomniał o zadbaniu o wygląd. Inaczej sprawa wygląda z UMI London, smartfon za grosze a wygląda jak telefon za przynajmniej 1000zł. Pozostaje pytanie jak się sprawuje 🙂

Do zakupu UMI London przekonała mnie jego stosunek ceny do parametrów oraz wyglądu. Telefon na pierwszy rzut oka na zdjęciach przypomina urządzenie za przynajmniej kilka set złotych. To wszystko skłoniło mnie do dokonania zakupu telefonu w Chinach.

Telefon zamówiłem w Chińskim sklepie Banggood za kwotę 69,99$ (na PayPal przelicznik był wtedy blisko 4zł za 1$) czyli ok. 279,96zł. Jednak że było to dość krótko po premierze to telefony schodziły jak świeże bułeczki, niestety zbyt dosłownie, ponieważ musiałem poczekać ok 30dni, za uzupełnieniem stanów magazynowych w sklepie. Oczywiście w tym czasie mogłem zrezygnować z zakupu UMI jednak postanowiłem poczekać. Telefon po wysłaniu dotarł do mnie przez Szwajcarię w ciągu 8dni :).

 

Zabezpieczenie paczki z telefonem

Gdy listonosz przyniósł mi paczkę okazało się że Chińczycy zadbali o to aby nie było dodatkowej opłaty (w świetle prawa sami musimy w takim przypadku zgłosić zakup) w postaci VAT-u, wpisując zaniżoną wartość i inny produkt.
Paczka w standardowej Chińskiej folii, w środku za to pudełko z telefonem owinięte standardową pianką. Całe zabezpieczenie paczki, żadnej nadmiernej ilości foli bombelkowej, itp. Mimo to paczka przyszła w stanie idealnym pokonując setki km.

Poniżej zamieszczam zdjęcie paczki z UMI London.

umi london

Zawartość pudełka z UMI London

Tak jak można się spodziewać za kwotę ok. 70$ nie dostaniemy zbyt wiele, choć z drugiej strony czy naprawdę potrzebujemy wszystkich standardowych dodatków do telefonu?
Pudełko z telefonem robi naprawdę dobre wrażenie, daje odczucie, że zawiera w sobie telefon za minimum 2-3tyśiące, jednak tak naprawdę skrywa telefon za niespełna 300zł.

umi london umi london
Paczka z telefonem też zawiera minimum elementów, co prawda pudełko z UMI London składa się z kilku elementów. W pudełku natomiast znajduje się sam telefon z włożoną baterią (z baterii trzeba zdjąć folię), krótką instrukcję co cieszy, ponadto ładowarkę i kabel USB.

umi london umi london umi london

Wygląd UMI London

Telefon po wyjęciu go z pudełka daje bardzo pozytywne wrażenia. Z przodu na dole znajdują się trzy przyciski, niestety nie są one podświetlane, co jest wadą, jednak biorąc pod uwagę że łatwo zapamiętać co jest gdzie, można się do tego przyzwyczaić. Aparat na przedniej stronie UMI London, ma 2MP.
Rant telefonu wykonany jest z matowego metalu, jednak krawędź jest błyszcząca, jest to bardzo interesujące połączenie. Na górze telefonu znajduje się złącze USB i złącze słuchawkowe 3,5mm. Z prawej strony dwa przyciski, jeden do regulacji głośności i drugi do blokowania i odblokowywania telefonu. Przyciski są dobrze spasowane, nie ma luzów itp. Na dole telefonu jest mikrofon oraz głośnik.
Tył UMI London natomiast jest wykonany z czarnego połyskującego plastiku, delikatnie zaokrąglonego po bokach. Jest to fajny efekt. Z tyłu telefonu znajduje się aparat 8MP i dioda doświetlająca.

Pierwsze wrażenia

Po wzięciu telefonu do ręki sprawia wrażenie dopracowanego, dobrej jakości telefonu. Pozytywnie zaskakuje fakt, że pod tylną klapką w UMI London znajdują się złącza kart SIM oraz karty pamięci i nie trzeba dokonywać wyboru czy 2karty SIM czy też karta SIM i karta pamięci. Kolejny plus tego telefonu to bateria, która jest wyjmowalna.
Włączenie telefonu trwa może chwilę wolniej niż innych, jednak warto pamiętać że UMI London jest bardzo tani. Po włączeniu w mojej ocenie kolory są ładne, nasycone, kąty widzenia dobre. Telefon chodzi płynnie oraz co dla mnie było na duży plus nie ma zainstalowanych zbędnych aplikacji na start.
Jakość wykonywanych zdjęć jest różna, z mojej obserwacji wynika, że zdjęcia robione przy gorszym oświetleniu lub sztucznym świetle wyjdą znacznie gorzej. Natomiast zdjęcia wykonane w świetle dziennym są bardzo dobrej jakości, jak na taki telefon.

img_20161027_123044
img_20161027_123213
img_20161027_123310
img_20161027_123347
img_20161027_123417
img_20161027_123325

Na początku trzeba się też przyzwyczaić do dźwięku, jest on OK. Jednak minimalnie sztuczny lub jest też włączona jakaś funkcja polepszająca dźwięk. Mi osobiści to nie przeszkadza, a nawet śmiem twierdzić, że jest minimalnie na plus w rozmowach, gorzej przy muzyce.

Czy warto kupić UMI London?

To zależy od tego czego oczekujesz. Jeśli szukasz smartfona za mniej niż 400zł z Androidem 6.0 w miarę dobrze wyglądającego, to jest to pozycja warta zastanowienia. Sam osobiście mogę ten telefon polecić osobom, które nie oczekują od telefonu z budżetowej półki cudów. Zdaje sobie sprawę, że ma pewne ograniczenia, głównie wynikające z małej ilości pamięci, jednak w tej cenie będzie ciężko znaleźć równie dopracowany telefon o lepszych parametrach.
Podsumowując jeśli szukasz dobrego i taniego smartfona to UMI London jest dla Ciebie!

 

Podsumowanie z używania UMI London

Telefon ma  już od jakiegoś czasu, więc mogę mogę powiedzieć coś patrząc na UMI London chłodnym okiem :).

  • Obudowa UMI London, dokładniej tylna klapka nie wytrzymała próby i pojawiły się na niej delikatnie ryski, dodatkowo utrzymanie jej bez żadnych śladów jest niewykonalne. Metalowa obwódka telefonu jest w stanie nienaruszonym, podobnie jak ekran z oryginalną folią ochronną.
  • Bateria, ta kwestia będzie dla każdego zapewne subiektywna ze względu na aplikacje, mimo to w moim przypadku WiFi i transmisja danych są cały czas włączone, do tego zdarza mi się korzystać z internetu w telefonie, jednak przeglądanie stron czy youtube na smartfonie to maks. 2h dziennie, kilka SMS, jakieś 30-40min rozmowy przez telefon i sporo aplikacji działających w tle. Takie połączenie myślę, że bez problemu będzie działać ok 1,5-2dni bez ładowania. Mimo to, iż w tej chwili jest to mój główny telefon to nie ryzykowałem tego. Po 14-16h pracy mam czasami i ponad 60% baterii.
  • Wydajność UMI London z aplikacjami, kolejny punk mojej oceny i jeszcze bardziej subiektywny. Mam zainstalowane kilkanaście aplikacji, część potrzebuje sprawdzić dane w sieci, telefon działa płynnie, choć odrobinę wolniej niż na początku. Co ciekawe nie przywiesił mi się jeszcze ani razu na dłużej podczas normalnego użytkowania. Jednak włączonych kilku aplikacji w tle, Yanosika i wideo rejestratora w Yanosiku nie pociągnął. Był to jedyny raz kiedy w moim użytkowaniu tego telefonu, telefon się zawieszał.
  • Dźwięk, to jest coś na co mi już kilka osób zwróciło uwagę, dziwny, jak by lekko zniekształcony dźwięk. Zwłaszcza nienaturalny podczas rozmowy przez telefon. Osobiście się do tego przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza, a sam dźwięk w mojej opinii jest może lekko sztuczny lub jest włączona jakaś funkcja polepszająca go.

Kończąc to podsumowanie, osobiście uważam telefon UMI London, za bardzo udany, pod względem wyglądu, dopracowania i w konfrontacji z jego ceną. Jak bym miał wybierać kupił bym go jeszcze raz!

 

Gdzie kupić UMI London?

Masz w zasadzie dwie możliwości zakup telefonu w Polsce lub Chinach. Wybierając rodzimy kraj będzie na pewno drożej, wybierając Chiny zaoszczędzisz, jednak potrwa to min ok. 14dni.

Ceny w Polskich sklepach sprawdzisz np. na Ceneo.
Co do zakupu w Chinach polecam Banggood ewentualnie Aliexpress

 

Testy telefonu przeprowadzone przy współudziale Shoppping Lady.

Podziel się artkułem!