Czasami zdarza się że potrzebujemy sterować komputerem za pomocą innego urządzenia, można oczywiście zaopatrzyć się w specjalny pilot który nie jest bardzo drogi, jednak podstawowe pytanie to czy opłaca się go kupić i użyć raz czasem lub dosłownie jeden raz? Czy nie prościej sterować komputerem za pomocą telefonu? W tym artykule przeczytasz jak łatwo sterować komputerem za pomocą telefonu w łatwy i co ważne darmowy sposób.

Pewnego pięknego dnia, zaszła konieczność bym sterował laptopem za pocą telefonu. Jest to dość łatwe, co prawda przedstawiony poniżej program jest płatny jednak można korzystać z bardzo rozbudowanej darmowej wersji. Jednak zacznijmy od samego początku.
Najpierw wchodzimy na http://www.unifiedremote.com/download i pierwszym zaskoczeniem jest to że program jest dostępny na Windows, Linux i Mac OS. Pokażę Wam proces uruchomienia program w wersji na Windows, na pozostałe systemy jest bardzo podobnie. Więc pobieramy program Unified Remote i mamy do wyboru wersję Installer oraz Portable. Pierwsza oczywiście wymaga instalacji a drugą po prostu pobieramy i korzystamy. Osobiście postanowiłem nie zaśmiecać komputera dodatkową instalacją na kilka godzin i pobrałem wersję portable.

Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum widzimy kilka plików i folderów, uruchamiamy RemoteServer. Teraz przyszła kolej na pobranie aplikacji na nasz telefon, znów mamy możliwość pobrania na różne systemy ja mam telefon z androidem więc pobrałem z Google Play.

Po włączeniu Bluetooth w telefonie i komputerze w telefonie wybieramy Servers i wyszukujemy nasz komputer i to już wszystko. Od teraz możemy pisać na klawiaturze, uruchamiać programy, sterować myszką i o wiele więcej.

Podziel się artkułem!