Jako że nigdy nie lubiłem reklam w GG, korzystałem z modyfikowanej wersji GG 7.7 która niestety obsługiwała tylko krótkie numery ale co było dla mnie najważniejsze działała szybko i bez reklama. Z czasem miałem coraz bardziej przestarzałą wersję i przesiadłem się na AQQ. Świetny komunikator i z wyglądu i z działania. Cóż moja radość trwała kilka lat, aż do początku tego roku kiedy to AQQ zażądało opłat za komunikator. Na pierwszy miesiąc opłaciłem, SMS za 2zł + VAT. Miałem drobne problemy z działaniem, ponieważ nie zawsze przechodziłem weryfikację. Warto wspomnieć że jeden abonament upoważnia do korzystania z AQQ na 5stanowiskach. Cóż dziś zaproponuję dwa komunikatory, które wydają się być idealnym zamiennikami do GG i AQQ, oczywiście współpracują z GG, dzięki czemu nasz nr sie nie zmieni. 

Pidgin

pidginPierwsza propozycja to Pidgin, dawniej znany jako Gaim. Pidgin jest dostępny na wiele platform w tym na Linuxa więc jest to ciekawa opcja szczególnie dla osób które są zainteresowane przejście na system Linux. Samo korzystanie z komunikatora jest bardzo przyjemne, wygląd nie jest powalający, raczej toporny jednak zaletą takiego rozwiązania jest lekkość komunikator który naprawdę w minimalnym stopniu obciąża system, w nieporównywalnie mniejszym niż oryginalne GG. Komunikator zawiera podstawowe emotki, nie jest ich aż tak dużo jak w przypadku GG/AQQ itp. Komunikator dobry jeśli zależy nam na szybkości kosztem wyglądu, myślę że to świetne rozwiązanie.

 

WTW.im

wtwKomunikator z jakiego aktualnie korzystam. Co ciekawe na stronie komunikatora WTW widnieje ” Najgorszy komunikator, ever.”, z czym zgodzić się nie mogę. Komunikator posiada taką ilość opcji, że dosłownie wszystko można skonfigurować, w podstawowej wersji niestety nie posiada emotikon oraz dźwięków jednak można je, podobnie jak wiele innych rzeczy dodać za pomocą pluginów. Z moich skromnych obserwacji program można dostosować do naszych upodobań jak mało który.

 

 

Cóż dziś z racji tego że sobota, tylko taka krótka notka. Mam nadzieję że zamienniki AQQ przypadną Wam do gustu.

Podziel się artkułem!