O swoich przygodach z „kochaną” firmą zaczynającą się od litery T pisałem już nie raz. Od czasu przejęcia Aliory Sync przez T-mobile bacznie obserwuje stawki za opłaty i dziś powiedziałem sobie dość. Rozumiem jakieś opłaty, jednak limit ilości wypłat z bankomatu darmowych? Płacenie za nieużywaną kartę? Ile można? Czas zmiany, czas sprawdzić SMART bank.

Zakładanie konta w SMART banku

Oczywiście przed założeniem konta konieczne trzeba sprawdzić stawki opłat, mi się wydaje że są do zaakceptowania, a większość jest za darmo. Więc zaczynam zakładanie darmowego konta i tak w pierwszym oknie formularza widzimy następujące pytania.

smart-1

W kroku drugim podajemy dane z dowodu osobistego.

smart-2

Tutaj ciekawostka, pytanie o rezydenturę podatkową w USA :). Kolejny krok to wybór konta, choć można założyć komplet, ja sugeruję zacząć od jednego :).

Najszybszym sposobem zawarcia umowy będzie wybranie przelewu jako formy potwierdzenia zawarcia umowy. Dodatkowo warto zaznaczyć że chcemy od razu kartę do konta.

Kolejny krok to masa pytań TAK/NIE. Sugeruję dobrze przeczytać. Kilka zgód na SPAM jest 🙂 Nie trzeba się zgadzać.

Ostatni krok z formularza to weryfikacja ewentualnych literówek. Na koniec klikamy na wyślij i następuje przekierowanie do naszego banku u mnie jeszcze jest to T-Mobile, gdzie dokonujemy przelewu.

Po dokonaniu przelewu widzimy takie okno.

smart-4

Na poczcie czekają na nas już maile z potwierdzeniem złożenia wniosku itp. Następnie trzeba poczekać kilka godzin na weryfikację naszego wniosku.

Po kilkunastu godzinach, bo dopiero po godzinie 14 otrzymałem SMS z informacją o aktywacji mojego konta bankowego.

 

Pierwsze logowanie

Aby się zalogować wpisujemy NIK z umowy jaką otrzymujemy na maila. Hasło natomiast otrzymujemy SMS. Jest to fajne i bezpieczne rozwiązanie, zarazem zmusza to do przejrzenia umowy to raz, dwa hasło tak otrzymane jest bezpiecznie przechowywane.

bank-smart-logowanie-1

Po zaakceptowaniu regulaminu pora na podanie nr telefonu do kodów SMS.

bank-smart-logowanie-2

Pora już tylko na autoryzację i nadanie nowego hasła.

bank-smart-logowanie-3

A tak wygląda bank SMART po zalogowaniu.

bank-smart-wyglad-konta

Podsumowanie

Sam bank ma przejrzystą stronę, proces zakładania konta jest intuicyjny, jedyny minus to masa pytań na zgodę na maile z reklamami. Czy było warto zakładać konto w banku SMART to się okaże dopiero za jakiś czas. Póki co ciesze się swoim nowym kontem złotówkowym. W ofercie banku są jeszcze konta firmowe oraz walutowe.

 

Podziel się artkułem!