Niespełna rok temu przeniosłem numer z Heyah do Play ze względu na koszty jak i jakość obsługi. Za przeniesienie numeru Play daje pokaźny bonus więc byłem zadowolony. Co prawda na stałe telefonu używa inna osoba jednak nie było problemów. W kwietniu, dokładnie 24kwietnia otrzymałem na ten nr. SMS o treści „Czy zgadzasz się na kontakt doradcy w celu przedstawienia propozycji przeniesienia numeru do T-Mobile? W przypadku zgody odpowiedz Tak na ten SMS(opl.wg.cennika)„, nadawcą był +48664078480. Jako że numer był w Heyah wykonałem telefon do T-Mobile aby to wyjaśnić tą sytuację, niestety…

Dokładnie, niestety nic a dokładniej nie wiele. Wykonałem telefon do Biura Obsługi Abonenta sieci T-Mobile i rozmawiałem z bardzo nie uprzejmym konsultantem który nie udzielił mi informacji kiedy wyraziłem zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych i jakie moje dane osobowe posiadają. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych firma na moje żądanie jest zobowiązana umożliwić mi wgląd w moje dane, poprawianie ich i kasowanie. Zostałem poinformowany że jedynie może napisać takie zgłoszenie. Dodatkowo zasugerował że to może Heyah wysłała mi takiego SMS lub Play. Tak dobrze czytasz, według Pewnego konsultanta sieci T-Mobile, Play wysyła SMS reklamujące T-Mobile. Nie wierzyłem własnym uszom słysząc taką bzdurę, jednak postanowiłem sprawdzić reakcję konsultantów  Heyah i Play.

Wykonałem telefon do Heyah, owszem oni mają mój nr ponieważ byłem ich klientem jednak nie oni wysyłali i usunęli mój nr. Co ciekawe sprawdzili od razu, nie tak jak Pewien Pan którego imienia nie mogę wymienić z T-Mobile. Dodatkowo potwierdzili że numer +48 664 078 480 nie należy do Heyah.

Mimo że można się domyśleć reakcji sieci Play to wykonałem też telefon do nich :). Konsultant nie był pewny czy dobrze słyszy moje pytanie i oczywiście powiedział że oni takiego SMS mi nie wysłali i potwierdził że to było by nie logiczne oraz pośmiał się z pomysłowości Pana z T-Mobile.

Ok 20 mają dzwoniąc do T-Mobile zapytałem jak moje zgłoszenie i co się okazało? Okazało się ze zostało zamknięte bez udzielenia odpowiedzi, zgłoszenie ponowiłem. 31.05 dzwoniąc do T-mobile, Pani która ze mną rozmawiała nie umiała sprawdzić nawet czy takie zgłoszenie jest czy go nie ma. Nie sprawdziła ponieważ nie wiedziała jak, a mimo to odpowiedziała że odpowiedzi nie ma jeszcze. Przykre ale prawdziwe.

Ostatnio otrzymałem SPAM z T-Mobile na inny nr telefonu. Gdyby nie ustawa o ochronie danych osobowych ujawnił bym dane Pani która ze mną rozmawiała która w prost powiedziała że numery są losowe i to tylko taka propozycja która według T-Mobile nie jest ani spamem ani reklamą i nie narusza prawa w żaden sposób.

Wydaje mi się że takie praktyki są nie zgodne z prawem, jednak korporacja twierdzi że wszystko jest OK.

Aktualizacja

W dniu dzisiejszym, portal niebezpiecznik.pl w swoim cyklu poniedziałek z prawnikiem opublikował opinię na temat wiadomości jakie rozsyła sieć T-Mobile. Najważniejsze w opini prawnika jest to że wiadomości te uważa on za spam. Zachęcam do zapoznania się z artykułem opublikowanym przez ten portal pod tym adresem http://niebezpiecznik.pl/post/czy-zgadzasz-sie-na-kontakt-w-celu-przeniesienia-numeru-do-t-mobile-poniedzialek-z-prawnikiem/. Mam tylko nadzieję że liczne głosy niezadowolenia dotrą do T-Mobile który to zaprzestanie spamowania klientów konkurencyjnych sieci.

Podziel się artkułem!