Prędzej czy później stajemy przed koniecznością zakupu sprzętu komputerowego, w takiej chwili jesteśmy zasypywani setkami jeśli nie tysiącami ofert różnych firm, sklepów. Jedni kuszą ceną, drudzy dodatkami, trzeci dają super gwarancje. Przed podobnym dylematem zostałem postawiony kupując laptopa, miałem określoną kwotę jaką mogłem przeznaczyć na ten zakup, ponieważ zależało mi na dobrym markowym laptopie wybrałem firmę Dell. Jako że laptop jest mi potrzebny w pracy koniecznością był szybki serwis więc zdecydowałem się na linię Dell Vostro z gwarancją NBD – Next Business Day, czyli naprawę na drugi dzień po zgłoszeniu. Obecnie ta gwarancja ma zmienioną nazwę na DND – Domowa Naprawa Dell. Miałem okazję korzystać z Dell NBD i poniżej poznasz moją opinię.

Tak więc od początku na początku października 2013r. zdecydowałem się na zakup Dell Vostro 3560 z gwarancją Dell NBD. Laptop zakupiłem w jednej z firm oferujących sprzedaż przez internet. Sam komputer sprawował się bardzo dobrze, najmniejszych problemów nie miałem z nim do czasu aż z nadejściem cieplejszych dni zauważyłem że zaczyna bardziej się nagrzewać, jako że temperatura była w normie doszedłem do wniosku że „ten typ tak ma”. Minęło trochę czasu, klawisz Backspace się wyrobił od pisania, co niestety było pierwszym i jedynym nie miłym zaskoczeniem, ponieważ klawiatura która nie ma roku i już się klawisze na niej wyrabiają. Sam problem nie był na tyle uciążliwy żeby wzywać technika, jednak po krótkim czasie zauważyłem, a dokładniej usłyszałem że przy włączaniu laptopa zaczyna „warczeć”, nic innego jak wyrobienie się wentylatora, co oczywiście jest na tyle poważne że trzeba szybko reagować. Wszedłem na stronę Dell, bez problemu znalazłem nr telefonu (widnieje na samej górze). Zadzwoniłem, pracownik zapytał o serwis tag, czyli numer który identyfikuje w moim przypadku laptopa i po którym można sprawdzić do kiedy jest gwarancja. Przedstawiłem dokładnie problem, konsultant potrzebował ok 10 minut na opisanie problemu, co wydaje mi się strasznie długo, jednak różni pracownicy się trafiają. Po opisaniu przez niego problemu dodałem że mam problem z klawiaturą więc poczekałem jeszcze chwilę i dopisał klawiaturę do wymiany.

Następnego dnia zadzwonił technik żeby się umówić na godzinę i potwierdzić naprawę. O umówionej godzinie zjawił się technik z nowymi częściami. O samym serwisancie mogę napisać same pozytywy, włączył laptop potwierdzić problem, jednak był raczej nastawiony na to że „to było zgłoszone, to naprawia”. Rozkręcenie laptopa z wymianą i skręceniem zajęło mu ok. 45minut. Po naprawie zabrał wszystkie uszkodzone części.

Jednym słowem moja opinia o Dell NBD jest bardzo pozytywna, nie mogę złego słowa powiedzieć. Pomimo że od naprawy minęło kilka dni to laptop się nie nagrzewa nawet w połowie tak jak wcześniej, klawiatura spisuje się idealnie.

Podziel się artkułem!