Zastanawiałem się o czym mógłbym napisać i do głowy przyszło mi, że nie ma jeszcze wzmianki o pracy przez i internet. Skoro blog jest dla osób zainteresowanych informatyką to powinna też pojawić się informacja w jaki sposób można zarabiać na swojej pasji albo przynajmniej jak łatwo dorobić. Dlatego jeśli masz godzinkę, czy dwie wolnego czasu przynajmniej kilka razy w tygodniu to pokażę Ci jak w łatwy sposób możesz dorobić.

Przygotowując się do tego wpisu postanowiłem poszukać informacji o pracy w domu, po znalezieniu setek ofert składania długopisów itp. trafiłem na strony wyglądające na prawdziwe z ofertami, jednak tak naprawdę wyłudzające pieniądze i dane. Odłożyłem pisanie tekstu na jakiś czas. Przypadkiem jednak trafiłem na ogłoszenia copywriterów, a dokładniej stron zrzeszających copywriterów i zleceniodawców i o tym będzie ten wpis. Uwaga nie musisz być orłem z polskiego, aby pisać!

Na pierwszy ogień poszedł portal GiełdaTekstów na którym po krótkiej analizie jakości dodałem kilka tekstów i czekałem, po kilku dniach przestałem się logować aby sprawdzić ile zarobiłem, ponieważ do dnia dzisiejszego nie udało mi się zarobić nawet jednego grosza.

Niemalże równolegle założyłem konto na TextBookers i okazało się że muszę napisać tekst próbny. Napisałem i czekałem ok 2dni za jego akceptacją. Po czym przystąpiłem do pisania tekstów o jakości precel. Okazało się, że stawka za 1000 znaków ze spacjami jest uzależniona od mojej oceny i waha się od 0,65 do 1,3 punktów (w praktyce są to złotówki). Pierwsze teksty pisałem popełniają drobne błędy i nie zwracając na to uwagi więc moja ocena byłą w okolicach 4-5 co 0,91-1,04 za 1000 znaków ze spacjami. Po sprawdzeniu literówek bez problemu osiągnąłem stawkę 1,13. Obecnie wystąpiłem o możliwość pisania tekstów SEO (odrobinę lepszych), gdzie stawka wynosi od 1,00 do 2,00. Mogę też pisać o wiele lepsze jakości teksty jednak wychodzę z założenia że najwygodniej pisze mi się teksty za 1,6-2 o jakości precel. Poniżej screen z dowodem że na takim pisaniu można zarobić!

textbookers

Ostatnim testowanym przeze mnie portalem i najbardziej niedocenionym jest GoodContent po wejściu na stronę oraz założeniu konta nie widziałem zbyt dużo ciekawych zleceń tak więc od czasu do czasu zaglądałem, aby coś napisać. Jednak kilka dni temu pojawiło się zlecenie za bajeczną wręcz stawkę 12,58zł (na konto) za 1000znaków ze spacjami. Zacząłem realizację i tak w ciągu jednego dnia bez najmniejszego problemu napisałem tych tekstów 10 z czego 9 zostało zaakceptowanych jeden poprawiłem. W tym serwisie też zleciłem pierwszą wypłatę którą mam otrzymać w przeciągu 3dni roboczych.

GoogContent - wyplata

Gdybym miał podsumować ten 3tygodniowy test jaki przeprowadziłem to TextBookers oraz GoodContent według mnie oferują naprawdę ciekawe zarobki. Jeśli ktoś chce zarobić kilkadziesiąt złotych za jeden tekst na tym drugim portalu ma szanse, jednak zleceniodawca będzie już wymagający. Uważam, że pisanie tekstów to ciekawa praca w domu przez internet.

Na koniec warto wspomnieć że wszystkie portale działają legalnie i płacą podatki, tak więc na początku roku otrzymamy od nich PIT lub jeśli prowadzimy działalność musimy wystawić im fakturę VAT.

Informacja dla wyżej wymienionych firm.
Jeśli chcecie, abym opisał prawdziwy test działania Państwa portali od strony zamawiającego teksty, zapraszam do kontaktu :).

 

 

Podziel się artkułem!