Od wielu lat bo prawie 9lat jestem klientem sieci Plus, od ponad roku mam drugi numer w sieci Play. W ciąż jednak są osoby które dzwonią na numer w sieci Plus i ten numer postanowiłem przenieść do Play ze względu na wygodę i oszczędności. Problem jest jednak taki że w chwili gdy numer brałem nie był on zarejestrowany na mnie tylko na członka rodziny. Kiedyś dzwoniłem do Plus i odwiedzałem salon Plus i za każdym razem dowiadywałem się że cesja jest nie możliwa. Teraz bez problemu można zmienić właściciela. Dn 28.07.2014r. po odwiedzeniu Play dowiedziałem się że mogę przenieść numer na dwa sposoby, pierwszy to przejść się do Plusa z osobą na którą jest umowa i przepisanie na mnie a drugi złożenie dyspozycji przeniesienia numeru w Play i wszystkim zajmie się sieć Play na końcu po prostu dokonanie cesji już w Play.

Poszedłem sieci Plus zapytać i tam konsultantka poradziła mi żebym najpierw wypowiedział umowę w MIX czyli wysłał SMS o treści PNK na nr 2699 i w ok. 7dni zostanę przeniesiony do Simplusa, wtedy najlepiej dokonać przeniesienia własności nr na mnie.

Po powrocie wysłałem SMS z Plusa i po chwili otrzymałem informację że niebawem przejdę na Plus na Kartę.

 04.08.2014r.

Z samego rana otrzymałem wiadomość że jestem już w Plusie na kartę. Tego dnia mogłem dokonać cesji, jednak nie miałem czasu.

 

07.08.2014r.

Dzisiaj w ciągu kilku minutowej rozmowy w salonie Plusa przepisałem numer na siebie, jednak dowiedziałem się że lepiej odczekać kilka dni z przeniesieniem do Play.
Mimo wszystko postanowiłem zapytać w Play czy możliwe jest przeniesienie numeru już dziś z datą przyszłą i obawiam się że nie zrozumieliśmy się z konsultantką, ponieważ poradziła mi żeby poczekać kilka dni.

 

12.08.2014r.

W ciągu dosłownie kilkuminutowej wizycie w punkcie obsługi Play i podpisaniu kilku dokumentów między innymi o tym że nie wprowadzam firmy w błąd itd. Wybrałem dzień przeniesienia numeru na 15.08 choć mogłem przenieść w terminie jednego dnia roboczego. Po tym czasie Plus zasypał mnie SMS, dostałem nawet propozycję żebym został w Plusie to dostanę 240zł.

 

15.08.2014r.

Dzień kiedy otrzymałem SMS od Play że jestem już w Play.

 

Podsumowanie.

Jeśli masz telefon w Mix Plus i chcesz go przenieść do Play wystarczy że wyślesz SMS o treści PNK na nr 2699 i w terminie 7dni zostaniesz przeniesiony na zwykłą kartę wtedy wystarczy udać się do sieci Play i można przenieść numer nawet w terminie jednego dnia roboczego, jeśli podobnie jak u mnie konieczne jest zrobienie cesji po przejściu na zwykłą kartę trzeba dokonać cesji co wydłuży proces o maksymalnie kilka dni. Polecam przeniesienie numeru z Plus do Play.Podziel się artkułem!