Wchodząc na swoją stronę przez Google Chrome widzisz komunikat o że strona jest niebezpieczna? Tak się składa że podobnie jak jak przegapiłeś ostateczny termin na instalację certyfikatu SSL. Pokażę Ci krok po kroku jak kupić tani SSL i go zainstalować.

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o konieczności instalacji certyfikatu SSL bo Google będzie tego wymagać, bo będzie miało to wpływ  na pozycjonowanie stron, dodatkowo Chrome miał tego wymagać i przestrzegać przed stronami które nie posiadają SSL.

Więc jeśli po wejściu na swoją stronę widzisz podobne komunikaty do poniższych to czas zacząć działać :).

blog_brak_ssl_1

blog_brak_ssl_2

 

 

Znaczna część hostingów umożliwia zakup certyfikatu tak jak konta hostingowego. Warto jednak porównać certyfikaty żeby nie przepłacać :).

W moim przypadku wybór padł na Hekko, ponieważ ta strona od początku do dnia dzisiejszego utrzymywana jest na ich serwerach i jakoś stoi.

Wchodzimy na stronę główną pod tym linkiem, następnie klikamy na certyfikaty SSL. Ja wybieram SuperFAST SSL Wildcard ponieważ mam domenę weclewski.eu i chcę aby każda subdomena miała certyfikat. Cena to 96,04zł netto (118,14zł brutto).

SSL Wildcard
Jeśli natomiast Ty potrzebujesz tylko certyfikatu dla jednej domeny czy subdomeny to możesz skorzystać z SuperFAST SSL za 18,99zł netto czyli 23,36zł brutto.
blog_ssl1

W następnym kroku logujemy się na swoje konto lub zakładamy nowe. Następnie wypełniamy formularz zamówienia. Przykład poniżej.

blog_ssl_order3

Klikając dalej pojawia się pytanie czy mamy skrzynkę pocztową o adresie admin@nazwadomeny dla której chcemy wykupić certyfikat. Jeśli jeszcze z jakichś powodów nie posiadasz takiego adresu proponuję Ci go założyć.

Pojawia się ostatnia chwila na zmianę decyzji jeśli coś chcemy poprawiać.

blog_ssl_order_and_pay2

Zatwierdzamy i przechodzimy do płatności za certyfikat SSL.

blog_ssl_pay

Po opłaceniu przychodzi czas na potwierdzenie maila. Maila co ciekawe dostajemy od domeny.pl

UWAGA CENY

Klikamy link jak mamy w mailu, wypełniamy danymi i klikamy dalej. Dostajemy taki komunikat jak poniżej.

blog_ssl_domeny_sukcesIdziemy zrobić sobie kawę i czekamy kilka minut za mailem.

Po chwili otrzymujemy maila, jest w nim instrukcja oraz certyfikat jeśli jednak wolisz moją to czytaj dalej :).

Logujemy się do Direct Admin, wybieramy naszą domenę, następnie zarządzanie domenami.

Zaznaczamy bezpieczny SSL nastepnie zapisz, kolejnym etapem zmieniamy ustawienie na „Użyj dowiązania symbolicznego private_html do public_html
Pozwala na dostęp do tej samej strony zarówno przez http:// jak i https://” i znów zapisz. Zgodnie z poniższą kolejnością.

blog_install_ssl_step1Następnie klikamy Główna i wybieramy domenę, przechodzimy do Zaawansowane opcje i certyfikaty SSL.
Zaznaczamy „Wklej wygenerowany certyfikat i klucz” i wklejamy treść maila od „—–BEGIN CERTIFICATE—–” do końca „—–END CERTIFICATE—–„następnie zapisz.

Od teraz wchodząc na stronę https://blog.weclewsk.eu zobaczymy że połączenie jest bezpieczne. Nie jest to jednak koniec modyfikacji jakie trzeba wykonać.

Pozostaje tylko zmienić w ustawieniach strony żeby działała domyślnie jako https:// a nie http://. Jak to zrobić przeczytasz w kolejnym wpisie o masowej zmianie http na https.

 

Podziel się artkułem!