Po instalacji certyfikatu SSL wchodzisz na stronę i widzisz czerwony napis niebezpieczna? Mam tą samą sytuację i zaraz się z nią uporamy.

Zakładam że masz podobny problem do mnie, a mianowicie po instalacji certyfikatu SSL okazało się że w starszych wpisach masz zdjęcia wstawione za pomocą http, a nie za pomocą https czy „//”.

Poniższe czynności mogą powodować problemy z działaniem serwisu, zalecam bezwzględne wykonanie kopii zapasowej. Pamiętaj że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku wykonywania poniższych czynności.

Jedynym rozwiązaniem całego problemu jest oczywiście aktualizacja wszystkich wpisów, jeśli jednak masz dużo wpisów, będzie to bardzo dużo pracy, tutaj z pomocą przychodzi mała wtyczka o nazwie „Better Search Replace„.
Jedyną rzeczą jakom musimy wykonać to wpisać co chcemy zastąpić w moim przypadku „http://blog.weclewski.eu” i czym chcemy zastąpić czyli „https://blog.weclewski.eu”.

Sprawdzamy ile zmian zostanie wprowadzonych.

Odznaczamy „If checked, no changes will be made to the database, allowing you to check the results beforehand.” i klikamy „Run Search/Replace”. Po chwili mamy komunikat o powodzeniu całej operacji ze zmianą http:// na https://.

Pozostało już tylko wejść na stronę i potwierdzić że wszystko działa tak jak powinno :).

Jest to oczywiście tylko przykładowy sposób przy użyciu przykładowej wtyczki do zmiany http:// na https://. Oczywiście jeśli mamy źle wykonany szablon strony, jakieś skrypty korzystające z http:// to rozwiązanie nie będzie wystarczające i będzie powodowało konieczność wykonania większej pracy nad stroną. Jest to też zbyt rozległy temat aby go opisywać w krótkim wpisie.

Podziel się artkułem!