Od czasu do czasu testuje nowe ciekawe oferty czy usługi tym razem padło na hosting od MyDevil. Firma oferuje usługi hostingowe, VPN, repozytoria GIT, itd. Choć moim zdaniem wisienką na torcie jest darmowy certyfikat SSL.

Jakiś czas temu marki Hekko, Mintshost oraz Biznes-host zmieniły właścicieli. Wtedy też zacząłem szukać hostingu który nie był powiązany z nimi. Powodem tej decyzji nie był spadek jakości, a potrzeba posiadania hostingu w firmie nie powiązanej. Mój wybór padł na MyDevil.net. Jako że oferują oni płatny okres testowy (od 1zł) postanowiłem skorzystać z oferty w chwili jak mam więcej czasu. Dlatego dzisiaj prezentuje proces zakładania konta w MyDevil a w następnym artykule przeczytasz o instalacji sklepu internetowego na MyDevil.

Zaletami hostingu MyDevil jest rozbudowana oferta, jak sami piszą oferują PHP (5.6 i 7.0), Python, Perl, Ruby, Java, C, C++, D, Node.js i inne. Umożliwiają dostęp SSH oraz certyfikaty po SNI. Możemy na przykład zupełnie za darmo posługiwać się certyfikatem SSL od Let’s Encrypt który jest akceptowany przez popularne przeglądarki. Ponadto dają dostęp do repozytoriów GIT, SVN, HG (Mercurial)

Kwestią sporną może być autorski panel, dla mnie jest to zaleta bo jest przejrzysty, jednak inny niż u większości.

W pierwszej części zajmiemy się zakładaniem konta, natomiast w drugiej pokażę jak w łatwy sposób można wygenerować darmowy certyfikat bez konieczności posiadania własnego IP.

 

Zakładanie konta  MyDevil.net

Sam proces jest banalnie prosty i intuicyjny. Po wejściu na stronę MyDevil.net odszukujemy interesującą nas ofertę. W moim przypadku będzie to hosting, a na dzień zakładania konta oferta prezentuje się w taki sposób.

mydevil-oferta

Po wybraniu interesującego nas pakietu pozostało już tylko założyć konto lub zalogować się na już istniejące. Sam proces zakładania konta też jest intuicyjny. Na początek podajemy swoje dane takie jak imię, nazwisko czy adres. Potem standardowo dostajemy link na maila celem potwierdzenia konta.

I tak dobrnęliśmy do kroku drugiego, zakładania konta. Możemy teraz podać login do usługi oraz kod rabatowy MyDevil V9I0DPKBPG. Podanie tego czy innego kodu jest dobrowolne, jednak czy nie lepiej zapłacić mniej?

mydevil-kod-rabatowy

Po zatwierdzeniu pozostaje nam już tylko zapłacić za wybraną usługę w MyDevil.

mydevil-platnosc

Po opłaceniu i zalogowaniu panel widzimy panel taki jak poniżej.

mydevil-panel

Z uwagi na to iż dopiero testuję hosting MyDevil ciężko mi określi czy jest wart swojej ceny. Na pierwszy rzut oka panel jest bardzo przejrzysty. W następnym wpisie przeczytasz o generowaniu i instalacji darmowego certyfikatu Let’s Encrypt na MyDevil.net

Na zakończenie, pamiętaj że używając kodu rabatowego V9I0DPKBPG obniżasz cenę o 20%!

Podziel się artkułem!