Obecnie mimo dość dużej świadomości społeczeństwa odnośnie zagrożeń jakie mogą nas spotkać podczas korzystania z komputera, problem dobrego antywirusa jest bagatelizowany. Wiele osób uważa że nie ważne jaki program antywirusowy, ważne że jakiś jest i ważne że jest darmowy. Czy tak jest naprawdę?Codziennie powstają setki jak nie tysiące nowych wirusów, a to nie jedyne zagrożenie przed którym może nas ochronić dobry program antywirusowy. Dzisiaj praktycznie wszystkie komputery są podłączone do internetu, dzięki czemu złapanie wirusa nie jest niczym nadzwyczajnym. Czym może się to skończyć? Utratą danych na dysku twardym, jednak to dość optymistyczny przypadek, mimo wszystko. Bez problemu możemy też złapać tzw. keyloggera i wtedy wszystkie nasze loginy i hasła zostaną ujawnione, czym może się skończyć to że ktoś uzyska dostęp do naszego facebooka, poczty, banku, paypala, chyba nie muszę tłumaczyć. Mimo to Ludzie nie dbają o to, wierząc w największą bajkę „mnie to nie dotyczy”.

Sam osobiście od kilku lat korzystam z dobrego (ale nie najlepszego) programu antywirusowego jakim jest ESET. Dlaczego nie najlepszego? Uważam że taki nie istnieje, zawsze może się zdarzyć że złapiemy wirusa, mimo to oprogramowanie antywirusowe ESET jest na tyle dobrze napisane że wykrywa potencjalnie niebezpieczne aplikacje. Niestety oprogramowanie to jest płatne, ponieważ nie znam darmowego równie dobrego antywirusa, zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i pod względem wydajności. Program działa w tle i jak na program tak działający przystało nie przeszkadza, tj. nie spowalnia pracy komputera. Dlatego z czystym sumieniem mogę Ci polecić ESET Nod32 Antywirus (aktualne ceny po kliknięciu).

Jeśli jednak chcesz kompleksowo zadbać o swój komputer polecam ESET Smart Security, różni się tym że dodatkowo ma zintegrowany firewall.

To jednak nie koniec, jeśli masz smartfona. Wiesz że na nim równie możesz mieć wirusy? Jest to tak naprawdę mały komputer z systemem operacyjnym z funkcją dzwonienia, SMS-owania itp. I w tym przypadku ESET wychodzi na przeciw oczekiwaniom. Ja jednak proponuję Ci kupienie zestawu ESET Smart Pack w ramach którego zabezpieczysz 3komputery (Windows, Linux, MacOS), oraz 3 smartfony. Cena nie jest wygórowana, a w przeliczeniu na jedno urządzenie wychodzi śmiesznie tanio :).

Jeśli się wahasz czy to dobry program, przetestuj darmową wersję 30dniową.

 

Podziel się artkułem!