Miejsc gdzie możemy zakupić gry jest bardzo dużo, ciekawym pomysłem jest zrobienie zakupów na G2A, jednak czy jest to sklep godny zaufania? Czy weekendowe okazje faktycznie nimi są?

Chyba każdy w dzisiejszych czasach lubi zagrać w gry, kiedyś kupowało się grę w sklepie stacjonarnym z pudełkiem i zwłaszcza w mniejszych miejscowościach ceny były bardzo zbliżone. Obecnie dużą popularnością cieszą się gry z dystrybucji elektronicznej. Sam sobie chwalę wersję elektroniczne ponieważ nie kupuje pudełka które będzie zbierać kurz i do niczego więcej mi się nie przyda. Szczególnie ucieszy to kobiety które nie będą miały dodatkowego przedmiotu do odkurzania. 🙂

Chcąc kupić grę w wersji elektronicznej mamy do wyboru kilka sklepów/platform GOG, Steam, Origin, itd. Choć te są popularne to jednak czasami warto spojrzeć w kierunku sklepów oferujących klucze do aktywacji na w/w platformach, nie mówię tutaj co prawda o allegro, gdzie można kupić klucze dziwnego pochodzenia tylko np. o G2A.

 

Zakup gry na G2A

Gra na jaką się zdecydowałem to 7 Days to Die, gra typu survival i crafting. Wybór tej gry nie był przypadkowy, ponieważ w następnym wpisie poruszę kwestię tworzenia własnego serwera 7 days to die.

Link do sklepu G2A masz tutaj, po wejściu na stronę widzimy mniej więcej to co poniżej. Na samej górze po prawej stronie mamy do wyboru język i walutę. Ponieważ sklep posługuje się cenami w USD i przelicza ją na lokalną walutę a ja płaciłem przy pomocy PayPal to zdecydowałem się właśnie na dolary.

g2a-strona-glowna

Wyszukiwanie gry jest intuicyjne, jednak podczas szukania naszej upragnionej gry koniecznie trzeba wziąć pod uwagę czy jest to wersja GLOBAL lub EU czy też inna. Wybierając np. RU/CIS gra będzie znacznie tańsza jednak jej aktywacja będzie możliwa TYLKO na terenie Rosji i kilku innych krajów, dokładne informacje znajdziecie po wybraniu konkretnej wersji.

g2a-kontra-steam

W dniu zakupu 7 Days to die gra na G2A kosztowała 8,6USD natomiast na Steam cena była równa 22,99€ warto zaznaczyć że cena Euro była wyższa niż dolarów, czyli gra w przeliczeniu na USD kosztowała by więcej.

Wybierając sprzedawcę warto się zastanowić czy chcemy skorzystać z ochrony G2A Shield, jest to ochrona i gwarancja zwrotu pieniędzy jeśli zostaniemy oszukani. Sam zdecydowałem zaryzykować.

g2a-shield

Grę zdecydowałem kupić za 8,6USD, warto w tym miejscu zaznaczyć że jest to cena netto, czyli konieczne jest doliczenie podatku VAT zależnie od kraju w jakim przebywamy. Prowizję za płatności jakie ponosi G2A i tak dla płatności przelewem czy PayPal dodatkowe opłaty mogą mieć różne wartości.

Osobiście ostatecznie za grę bez ochrony G2A Shield oraz z podatkami i opłatami zapłaciłem 11,53USD, czyli ponad 50% taniej!

 

Odbiór i aktywacja gry z G2A

Najmilszy etap jaki pozostał to odbiór i aktywacja zakupionego produktu. Po zakupie i zweryfikowaniu płatności, co w przypadku przelewu tradycyjnego może chwilę zając w przypadku np. PayPal trwa to chwilę otrzymujemy maila z linkiem, po kliknięciu widzimy okno podobne do tego co poniżej.

g2a-zabezpieczenie-przed-botami

Oczywiście weryfikujemy że jesteśmy człowiekiem i w polu w którym jest weryfikacja otrzymujemy klucz. Jeśli tak jak w moim przypadku zakupiłeś/aś grę na Steam to dodajesz grę na Steam (na dole po prawej Dodaj grę -> Aktywuj produkt Steam). Na koniec pozostaje już tylko pobranie gry.

Z wystawianiem komentarza na temat klucza bym się wstrzymał przynajmniej kilka godzin, tak na wszelki wypadek.

 

Dlaczego G2A?

Mój wybór był celowy, sklep znam od jakiegoś czasu, dokonałem kilku zakupów, nie było z nimi żadnych problemów. Dodatkowo co weekend (czasu polskiego od piątku po południu) jest wyprzedaż na G2A. Co ciekawe wyprzedaże są prawdziwe i naprawdę można kupić grę 90% taniej co w cale nie jest czymś nadzwyczajnym.

Link do cotygodniowych wyprzedaży na G2A.

Podziel się artkułem!