Pozycjonowanie z ang. Search Engine Optimization w skrócie SEO to nic innego jak optymalizacja stron dla wyszukiwarek. Mówiąc prościej to takie postępowanie żeby nasza strona znajdowała się wyżej w wyszukiwarkach. Jest na to kilka sposobów które dzieli się na dwie grupy White hat i black hat, czyli dobre i zakazane. Czym różnią się te sposoby, oraz o podstawowych sposobach pozycjonowania przeczytasz w dalszej części artykułu.

Sposobów black hat opisywał nie będę są to sposoby pozycjonowania, polegające na oszukaniu wyszukiwarek i osiągnięcie wyższej pozycji „sposobem”. Cóż ta metoda jest skuteczna do póki jest, w chwili gdy Google bądź inna wyszukiwarka wykrywa takie działania najczęściej banuje stronę czyli mówiąc wprost usuwa ją z wyszukiwarki. Jeśli interesują Cię takie metody to tutaj ich nie będzie.
White hat są to sposoby dozwolone, czyli takie za stosowanie których nie otrzymamy bana a nasza strona będzie wędrować wyżej w wyszukiwarkach. Warto więc zastanowić się czy opłaca się ryzykować i stosować black hat.

 

Katalogowanie

Jeden z najstarszych sposobów na pozycjonowanie, jest zarazem najszybszy. Jednak zacznijmy od początku, czym jest katalogowanie? Jest to dodawanie swoich stron do specjalnych katalogów czyli stron zawierających opisy innych stron. Katalogów jest mnóstwo różniących się praktycznie wszystkim, są darmowe i płatne. Warto wiedzieć że nie każdy darmowy jest zły i nie każdy płatny dobrze. Najlepsze katalogi stron zawierają opisy stron konkretne, zrozumiałe a nie zlepki słów które Google rozróżnia.
Warto stronę zgłosić do DMOZ, ciekawym też jest Sznurkownia.

 

Precle

Precle to nic innego jak blogi zawierające artykuły z linkami w treści. Google widzi takie strony jako mniej lub bardziej jakościowe. Bardzo skuteczne ponieważ Google umieszcza strony wyżej jeśli są wartościowe i się o nich mówi. Przykładowe precle to dobre artykuły24artykuly.

 

PageRank

PR czyli PageRank jest to indeks przyznawany każdej stronie określający jej wartość. PR może wynosić maksymalnie 10. Ważne jest żeby do naszej strony prowadziło dużo linków z wysokim PR wtedy nasza strona zyskuje wartość, dodatkowo bardzo ważne są słowa kluczowe na które pozycjonujemy.

Podziel się artkułem!