Zdarza się że w internecie jedyną opcją płatności jest podanie numeru swojej karty, jeśli podobnie jak ja nie chcesz tego robić podam Ci sposób alternatywny. Sposób dzięki któremu wyciek danych karty nie spowoduje utraty środków z naszego konta w przypadku katy debetowej, a astronomicznej kwoty do spłaty w przypadku karty kredytowej. Sam korzystam z tego sposobu i polecam.Tym sposobem jest karta internetowa lub karta prepaidowa w moim przypadku od BZ WBK. Karta działaniem przypomina telefon komórkowy na kartę, tzn. wpłacamy określoną kwotę na konto powiązane z kartą później możemy z tej karty korzystać płacąc w internecie, czy w sklepach. Podanie numeru tej karty jest dla nas bezpieczniejsze od podania naszej karty powiązanej z kontem bankowym, ponieważ jeśli jej numer wpadnie w niepowołane ręce możemy stracić maksymalnie kwotę jaką mamy na karcie.
Sam z tej karty korzystam do płacenia np. za aplikacje na telefon :).

Kartę możemy zamówić np. na allegro, mamy do wyboru kartę w pdf, tańsza i nie płacimy na za przesyłkę, minus że nie zapłacimy nią w zwykłym sklepie lub jako zwykłą kartę plastikową którą możemy zapłacić w dowolnym miejscu. Dodatkowo możemy powiązać ją z kontem w PayBack i zbierać punkty za płacenie nie dość że bezpiecznie to jeszcze z korzyścią.

Sama rejestracja karty jest bardzo prosta, podajemy swoje prawdziwe dane, łącznie z PESELem i nazwiskiem oraz dane karty. Podczas rejestracji kart system zapyta o kod aktywacyjny jest on standardowy 2424, to samo Ci powiedzą na infolinii.

Po zarejestrowaniu możemy z karty korzystać normalnie jak z karty płatniczej, plusem jest to że nie wykorzystamy więcej niż mamy w na koncie przypisanym do karty, czyli jeśli przelejemy tam 100zł to nie wykorzystamy ani grosza więcej. Idealne rozwiązanie dla ostrożnych przy płaceniu kartą w internecie.

 

Podziel się artkułem!