Jako że nastał czas świąt, czas kiedy to nasze zbiory zdjęć i nagrań się powiększają i mimo iż mamy coraz większe dyski, coraz więcej miejsca na to wszystko to okazuje się że z czasem pojawia się inny problem, problem związany z przechowywaniem kopii naszych plików. Dlatego też postanowiłem przetestować darmowy dysk internetowy jakim jest hubiC. Poprzednio polecałem usługę Dropbox, która jest bardzo przyjazna użytkownikowi i z która pracuję na co dzień, tym razem zaś będzie test na gorąco.

Na początku warto wspomnieć że dostawcą usługi hubiC jest firma OVH, duża znana firma zajmująca się hostingiem. Ponadto nasze pliki znajdują się na trzech serwerach OVH, znajdujących się w 3 różnych lokalizacjach co zmniejsza ryzyko utraty plików. Bardzo ważne jest że od hubiC dostajemy aż 25GB danych.

Ponadto rejestrując się z tego linku dostajesz 5GB ekstra 🙂 czyli dostajesz konto o pojemności aż 30GB zupełnie za darmo. Warunkiem otrzymania bonusu jest podanie kodu lojalnościowego PQROBW.

Zakładanie konta

Aby założyć konto wchodzimy na stronę https://hubic.com/pl/ podajemy swój adres i klikamy w Zapisz się, po chwili jesteśmy przekierowani do formularza gdzie podajemy swoje imię, nazwisko i hasło. Po dosłownie kilku sekundach mamy już swoje konto założone :), oczywiście musimy potwierdzić jeszcze adres e-mail, jednak już konto jest aktywne.

 

Instalacja i konfiguracja hubiC

Sama instalacja jest banalna, pobieramy aplikację zgodnie z naszym systemem operacyjnym, dla Windows wymaga to zaledwie kilku kliknięć, choć minusem jest fakt że aplikacja jest w języku angielskim, …. Koniecznie po zainstalowaniu musimy uruchomić komputer ponownie.

aplikacja hubiC

Po uruchomieniu programu wybieramy opcję nr. 2, ponieważ konto mamy już założone i klikamy Next, podajemy swoje dane do logowania i klikamy Connect, później nie musimy nic zmieniać, klikamy Next i Finish. Aplikacja tworzy na dysku folder który jest automatycznie synchronizowany z serwerami tak że w mojej ocenie hubiC działa identycznie jak Dropbox.

Aplikacja na smartfona (system Android) instaluje się bez najmniejszego problemu, jest w języku Polskim.

 

Moja ogólna ocena hubiC

Cóż według mnie jest to ciekawa alternatywa dla Dropboxa, zapewnia szyfrowane połączenie z serwerami, daje znacznie więcej przestrzeni na dysku, zdecydowanie polecam ją chociażby dlatego że 25GB to już jest całkiem sporo a w niektórych wypadkach taka ilość może nam wystarczyć do przechowania naszych ważnych plików. Tak jak to na dysku internetowym, pliki mamy zawsze pod ręką, wystarczy tylko dostęp do internetu a ten mamy praktycznie wszędzie.

 

Podziel się artkułem!