Na rynku można znaleźć sporo różnych książek o fotografii, większość bardziej doświadczonych fotografów poleca książki z czasów gdy fotografia była analogowa. Postanowiłem jednak sięgnąć po książkę pt. „Fotografia krajobrazowa według Scotta Kelby’ego” żeby przekonać się czy naprawdę książki o fotografii pisane współcześnie mają tak niski poziom.

Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem

Jeśli zajmujesz się fotografią profesjonalnie, to zapoznaj się z fragmentem książki. Jeśli uznasz że jest tam coś o czym nie wiesz, albo informacje które pomogą uporządkować Ci twoją wiedzę zapraszam do dalszej analizy tego wpisu.

 

Chcesz okryć tajniki fotografii krajobrazowej?

Moim zdaniem jesteś w grupie osób dla których ta książka została napisana. Sam zaliczam się do tej grupy.
W książce zaleźć można takie podstawy jak dobór sprzętu, wraz z dokładnym wyjaśnieniem w jakim celu autor zaleca stosowanie takiego a nieinnego zestawu akcesoriów do aparatu. Choć książka jest pisana pod posiadaczy lustrzanek i po części bezlusterkowców to i posiadacze zwykłych aparatów mogą znaleźć kilka wskazówek dla siebie.
W kolejnych rozdziałach autor zapoznaje czytelnika z ustawieniami aparatu i wszystkimi niezbędnymi czynnościami jakie należy wykonać aby przygotować się do fotografii krajobrazowej.
Co ciekawe książka zawiera wszystkie wzmianki związane z dalszym procesem czyli samą fotografią, obróbką aż po przykładowe zdjęcia z opisem jak uzyskać takie efekty na przykładzie zdjęć Scotta.

 

Podsumowanie

Choć książka Fotografia krajobrazowa zawiera 50% tekstu reszta to obrazki dokładnie takie jak można zobaczyć we fragmencie książki, to jeśli planujesz zająć się fotografia krajobrazową zachęcam cię do zapoznania się z tą publikacją. Jeśli planujesz wykonać zdjęcia w miejscu oddalonym o przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów lub będziesz w danym rejonie i chcesz wykonać ciekawe zdjęcia to jest to lektura wręcz obowiązkowa – unikniesz podstawowych błędów dzięki uważnej lekturze. Uważam że książka jest ciekawą lekturą i fakt że jest współczesna wpływa korzystnie.

Cena książki na dzień dzisiejszy to nie całe 30zł, aktualną cenę możesz sprawdzić tutaj.

 

Podziel się artkułem!