Świat oszalał na punkcie Pokemon Go. W tym artykule pokaże Ci sposób na to jak grać w Pokemon Go będąc w domu. Aby zagrać w Pokemon Go potrzebujesz jedynie komputera z Windowsem lub Mac. Zainteresowany/a?

Poniższy poradnik nie jest oficjalnym sposobem gry. Pokazane tutaj techniki są nie zgodne z regulaminem Pokemon GO. Nie biorę odpowiedzialności za to co zrobisz z poniższą wiedzą.

Skoro czytasz dalej, to interesuje Cię granie w Pokemon GO na komputerze. Zanim jednak zaczniemy całą zabawę musisz wiedzieć o dwóch rzeczach. Na dzień dzisiejszy można dostać tzw. soft bana, czyli brak możliwości grania w grę od 3 do 24 godzin. Osobiście testowałem ten sposób gry na potrzeby powyższego poradnika i mimo podróży między kontynentalnych nie otrzymałem bana. Jedyny problem jaki zauważyłem to po podróży do USA nie mogłem złapać pokemona, każdy mi uciekał i pojawiały się problemy z pokestopami, nie reagowały.

Całą przygodę zaczynamy od pobrania emulatora NOX, który przypomina trochę maszynę wirtualną. Pobieramy ją z tej strony. Plik zajmuje ok 360MB. Po pobraniu instalujemy aplikację.
Po zainstalowaniu mamy dwie możliwości albo dodajemy do NOXa własne konto Google albo zakładamy nowe. Zalecam mimo wszystko założenie nowego maila. Koniecznie przez przeglądarkę na komputerze. NOX czasami sprawia problemy.
W następnym kroku odpalamy NOXa i a dole klikamy Settings, przesuwamy w dół i klikamy w Add account, wybieramy  Google, następnie Existing, podajemy dane do logowania i postępujemy zgodnie z komunikatami.

Pora ustawić naszą lokalizację, najwięcej pokemonów jest oczywiście w takich miejscach jak Central Park w USA, możemy się tam ustawić, lub wpisać dowolną inną lokalizację. Aby to zrobić klikamy w 4 ikonę na bocznym pasku NOXa, ikona przypomina trochę tarczę albo znaczek z Google maps, można też wcisnąć CTRL+3. Po wpisaniu oczekiwanej lokalizacji i kliknięciu Geocode pojawi się nam pytanie na dole, najeżdżamy na ten pasek i klikamy OK.

Pozostało nam uruchomić Pokemon Go, dokonać rejestracji, wyrazić zgodę na połączenie z kontem Google. Po uruchomieniu gry zobaczysz instrukcję jak się poruszać po mapie, będzie wyświetlana na oknie z grą, jeśli chcesz ją ukryć kliknij w druga ikonę od góry na bocznym pasku, przypominającą klawiaturę. Potem ikonę zapisu i ustaw suwak na 0%, kliknij Yes i gotowe.

Pokemon go na komputerze

Ostatnia uwaga, jeśli gra się wyłączy, emulator wyrzuci błąd, nie przejmuj się jest to normalne.

Powyższy opis jest tylko przykładem jak można grać w Pokemon GO inaczej niż biegając po parku. Do bardziej fachowego załączam link. Hakowanie Pokemon GO symulowanym sygnałem GPS.

Jeśli przydał Ci się ten poradnik udostępnij go na swoim Facebooku albo przynajmniej zostaw komentarz.

Podziel się artkułem!