Płatności kartami niosą za sobą pewne ryzyko przechwycenia danych karty i narażenie nas na utratę pieniędzy. Kiedyś banki wydawały karty płatnicze przedpłacane, taką kartę można było doładowywać i dokonywać nią płatności. Tym razem chcę przedstawić prostą usługę jednorazowych kart płatniczych.

Jak działa jednorazowa karta płatnicza?

Karta działa jak każda inna, nie otrzymujemy co prawda fizycznie „plastiku”, a jedynie wirtualną kartę z datą ważności, kodem CVV itd. W chwili dokonania dokonania płatności karta staje się bezużyteczna! Można nią zapłacić tylko i wyłącznie jeden raz. Po zapłaceniu pojawia się nowa karta z nowymi danymi.

Skąd wziąć jednorazowe karty?

Usługa dostępna jest dla klientów Revolut. Revolut jest przedsiębiorstwem dostarczającym usługi bankowe, jedną z ich głównych zalet jest to, że na jednym koncie mamy możliwość trzymania oraz przewalutowania różnych walut. Do konta mamy możliwość uzyskania karty płatniczej, dzięki temu będąc za granicą możemy sami przewalutować pieniądze po korzystnym kursie i płacąc kartą unikamy kosztownych przewalutowań.

Revolut daje również możliwość posiadania kryptowalut, akcji, itd.

Jeśli nie korzystasz jeszcze z Revolut polecam Ci darmową rejestrację tutaj. Tak to jest reflink, a na dodatek co chwilę jest inna korzyść, na dzień dzisiejszy jest to kilkadziesiąt złotych za rejestrację, jakiś czas temu była darmowa fizyczna karta.

Jak już masz aplikację wejdź kolejno w zakładkę Karty ->Dodaj kartę-> Wirtualna karta debetowa, następnie przesuń palcem i odnajdź kartę jednorazową taką jak poniżej.

Wirtualna jednorazowa karta debetowa

 

Po dodaniu tej karty będzie ona na liście kart. W celu zapłacenia kartą trzeba puknąć palcem w kartę potem ponownie i wybrać opcję Wyświetl dane karty.

 

Gdzie wykorzystać jednorazowe karty płatnicze?

Choć wachlarz możliwości jest spory, osobiście testy zacząłem od płatności za zakupy w sklepie Google Play. Możesz dokonywać płatności w każdym sklepie dzięki czemu masz gwarancję że jeśli dane karty wyciekną to nikt jej więcej nie użyje, dzięki temu zyskujesz potężne zabezpieczenie transakcji w internecie. Warto rozważyć płacenie kartą jednorazową  w takich miejscach jak np. Aliexpress.

Podziel się artkułem!